Menu
Profili
Gjuhe
Shtëpi Plehërues Plagron Terra Grow 5L - pleh mineral për rritje

Terra Grow 5L - pleh mineral për rritje

Çmimi: 5,778.00lek
 • Kodi:
  375
 • Pesha:
  5.300 kg

Terra Grow është një pleh shumë i koncentruar, i lëngshëm, biomyneral, i përdorur në fazën e rritjes.

 

E projektuar posaçërisht për kultivimin e tokës. Baza për Terra Grow u përftua si rezultat i viteve të përvojës së Plagronit në zhvillimin e plehrave të përziera. Stimulon formimin e gjetheve dhe sistemin rrënjesor të shëndetshëm dhe të përshpejtuar. Mund të aplikohet në çdo lloj toke. Plagron ju këshillon të përdorni produkte të tjera TERRA Concept për rezultate edhe më të mira.

 

 • Plagron - produkte të cilësisë profesionale për rezultate profesionale!
 • Terra Grow - çdo gjë që bima ka nevojë në fazën vegjetative
 • Mbështet rritjen e bimëve të lulëzuara
 • Projektuar për të qenë i absorbueshëm në çast
 • Mund të përdoret si spërkatës
 • Perfekt për përdorim me gamën e plotë të shtesave dhe përforcuesve të Plagron

 

Qoftë nëse jeni duke parë tokën, arrën e kokosit apo hidro, ne shpesh marrim lëndët ushqyese bazë për të mirëqena dhe kryesisht përqendrohemi në produkte si përforcuesit PK, përforcuesit, stimulantët dhe shtesat. Por ushqyesi kryesor është baza që kërkon bima juaj në fazat e para të jetës së saj - kështu që ndoshta meriton më shumë vëmendje se sa ne i japim.

 

Çfarë janë plehrat bazë?

Bimët kanë nevojë për shumë gjëra të ndryshme për t'u rritur: drita, ajri, uji dhe ushqimi. Kur bëhet fjalë për ushqimin, ashtu si njerëzit, bimët kanë nevojë për një «dietë të ekuilibruar». Kjo nënkupton një pleh të ekuilibruar siç duhet që përmban të gjitha elementet thelbësore për rritjen, të njohur si plehra bazë, të cilat formojnë një bazë të fortë për rritjen e shëndetshme të bimëve. Të gjitha llojet e stimuluesve mund të shtohen në ciklin e rritjes, por ushqyesit tuaj kryesorë janë blloqet ndërtuese për bimë të shëndetshme.

 

 

- +
Shtoje tek Lista e deshirave

Porosit pa regjitrim

Vetëm 3 fusha për të plotësuar
Ne do t'ju kontaktojmë për të finalizuar porosinë

Dozimi:

 

 

Shtoni 5 ml. Terra rritet çdo 1 litër. ujë për të arritur zgjidhjen e kërkuar (1: 200).

Përdoreni sa herë që ujisni bimët tuaja.

 

Vlera NPK: 3-1-3

 

Shkundni mirë para përdorimit!