Menu
Profili
Gjuhe
Shtëpi Plehërues Hess Plehrat bazë Hydro Bloom 1L - pleh mineral për lulëzimin në hidroponikë

Hydro Bloom 1L - pleh mineral për lulëzimin në hidroponikë

Çmimi: 1,078.00lek
  • Kodi:
    338
  • Pesha:
    1.100 kg

HESI Hydro Bloom është një pleh hidroponik bazë për bimët në fazën e lulëzimit.

I pasuruar me fitoefektorë që u japin energji bimëve dhe ruajnë një mjedis ushqyes dhe të shëndetshëm në substrat. Përmban më shumë kalium dhe fosfor sesa HYDRO GROWTH për të ushqyer lule të forta dhe të shëndetshme. Plotëson plotësisht nevojat e bimëve gjatë gjysmës së parë të periudhës së lulëzimit.Gjatë gjysmës së dytë të lulëzimit përdorni HESI PK 13/14 për të plotësuar plotësisht nevojat.

Për lule të bollshme dhe bimë vitale. HESI Hydro Bloom është pasuruar me elementë vitalë aktivë të bimëve që rrisin energjinë e bimës dhe ruajnë florën në tokë. Cilësia HESI do të thotë - përbërësit më të pastër, pa aditivë, pra pa mbetje.

Pavarësisht nëse jeni duke parë tokën, arrë kokosi ose hidro, ne shpesh i marrim si të mirëqenë lëndët ushqyese bazë dhe kryesisht fokusohemi në produkte të tilla si stimuluesit PK, përforcuesit, stimuluesit dhe suplementet. Por lënda ushqyese kryesore është baza që kërkon bima juaj në fazat e hershme të jetës së saj - kështu që ndoshta meriton më shumë vëmendje sesa i kushtojmë ne.

- +
Shtoje tek Lista e deshirave

Porosit pa regjitrim

Vetëm 3 fusha për të plotësuar
Ne do t'ju kontaktojmë për të finalizuar porosinë

Dozimi:

50 ml / 10 litra ujë

Përdorimi: mbushni një enë me ujë, shtoni Hesi Hydro Bloom dhe përzieni. Matni nivelin e pH dhe, nëse është e nevojshme, shtoni Hesi pH - ose pH +

Për rezultate më të mira, përdorni HESI Super Vit gjatë gjithë ciklit të rritjes.

Përbërësit: azot 3.0% N, fosfor 3.9% P2O5, kalium 5% K2O dhe të tjerë: magnez, kalcium, sulfate dhe elementë gjurmë: hekur, mangan, zink, bakër, bor, millibden, kobalt dhe jod, plus vitamina B1